Pellet press Buhler DPGB or DPGC

Sold
Pellet press Buhler DPGB or DPGC
Specifications
| Manufacturer | Buhler |
| Model | DPGB or DPGC |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-BUH-DPGB-0052 |
| Motor capacity in kW | 250 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | 10-15 |
| Innerdiameter die | 900 mm |
| Die track | 230 mm |
| No. of rollers | 2 |
