Pellet press Paladin 1600

Sold
Pellet press Paladin 1600
Specifications
| Manufacturer | Andritz---Simon-Heesen |
| Model | Paladin 1600 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-AND-P1600-0046 |
| Motor capacity in kW | 180 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | 10-15Biomass: 5 |
| Innerdiameter die | 850 mm |
| Die track | 210 mm |
| No. of rollers | 2 |



