Pellet press Paladin 3000

Sold
Pellet press Paladin 3000
Specifications
| Manufacturer | Andritz---Simon-Heesen |
| Model | Paladin 3000 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-AND-P3000-0047 |
| Motor capacity in kW | 400 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | 15Biomass: 5 |
| Innerdiameter die | 1000 mm |
| Die track | 300 mm |
| No. of rollers | 2 |




