Pellet press CPM 2000-125

Sold
Pellet press CPM 2000-125
Specifications
| Manufacturer | CPM |
| Model | 2000 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-CPM-2000.125-0007 |
| Motor capacity in kW | 90 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | <5Biomass: 1 |
| Innerdiameter die | 406 mm |
| Die track | 110 mm |
| No. of rollers | 2 |





