Pellet press CPM 7932-9

Sold
Pellet press CPM 7932-9
Specifications
| Manufacturer | CPM |
| Model | 7932-9 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-CPM-7932-0042 |
| Motor capacity in kW | 200 kW |
| Capacity in ton/per hour | 10-15Biomass: 5 |
| Innerdiameter die | 825 mm |
| Die track | 240 mm |
| No. of rollers | 2 |
| Suitable for biomass | Yes |









