Pellet press Salmatec Maxima 840-125 LS FF

Sold
Pellet press Salmatec Maxima 840-125 LS FF
Specifications
| Manufacturer | Salmatec |
| Model | Maxima 840-125 LS FF |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-SAL-840.125LSFF-0001 |
| Motor capacity in kW | 264 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | Biomass: 3 |
| Innerdiameter die | 840 mm |
| Die track | 125 mm |
| No. of rollers | 3 |




