Pellet press Salmatec Maxima 580

Sold
Pellet press Salmatec Maxima 580
Specifications
| Manufacturer | Salmatec |
| Model | Maxima 580 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-SAL-580-0006 |
| Motor capacity in kW | 110 kW |
| Capacity in ton/per hour | 5-10 |
| Innerdiameter die | 580 mm |
| Die track | 150 mm |
| No. of rollers | 3 |
| Suitable for biomass | No |




