Pellet press Van Aarsen C750

Sold
Pellet press Van Aarsen C750
Specifications
| Manufacturer | Van-Aarsen |
| Model | C750 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-AAR-C750-0069 |
| Motor capacity in kW | 160 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | 10-15 |
| Innerdiameter die | 750 mm |
| Die track | 215 mm |
| No. of rollers | 2 |








