Pellet press CPM 3020-6 / 6000SW

Sold
Pellet press CPM 3020-6 / 6000SW
Specifications
| Manufacturer | CPM |
| Model | 3020-6 / 6000 SW |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-CPM-3020.6-0063 |
| Motor capacity in kW | 132 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | 5-10 |
| Innerdiameter die | 508 mm |
| Die track | 156 mm |
| No. of rollers | 2 |



