Pellet press Rosal 280

Sold
Pellet press Rosal 280
Specifications
| Manufacturer | Rosal |
| Model | 280 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-ROS-280-0076 |
| Motor capacity in kW | 30 kW |
| Capacity in ton/per hour | <5 |
| Innerdiameter die | 280 mm |
| Die track | 75 mm |
| No. of rollers | 2 |
| Suitable for biomass | No |


