Pellet press Buhler DPGC

Sold
Pellet press Buhler DPGC
Specifications
| Manufacturer | Buhler |
| Model | DPGC |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-BUH-DPGC-0088 |
| Motor capacity in kW | 250 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | 10-15 |
| Innerdiameter die | 900 mm |
| Die track | 178 mm |
| No. of rollers | 2 |
