Pellet press Bühler DMFJ

Sold
Pellet press Bühler DMFJ
Specifications
| Manufacturer | Buhler-GmbH |
| Model | DMFJ |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-BUH-DMFJ-0029 |
| Motor capacity in kW | 45 kW |
| Capacity in ton/per hour | <5Biomass: 1 |
| Innerdiameter die | 420 mm |
| Die track | 110 mm |
| No. of rollers | 2 |
| Suitable for biomass | Yes |


