Pellet press CPM 3022-6

Sold
Pellet press CPM 3022-6
Specifications
| Manufacturer | CPM |
| Model | 3022-6 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-CPM-3022.6-0064 |
| Motor capacity in kW | 110 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | 5-15 |
| Innerdiameter die | 572 mm |
| Die track | 156 mm |
| No. of rollers | 2 |


