Sold
Pellet press CPM 7930
Specifications
| Manufacturer | CPM |
| Model | 7930 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-CPM-7930-0091 |
| Motor capacity in kW | 250 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Innerdiameter die | 762 mm |
| Die track | 100 mm |
| No. of rollers | 2 |
| Manufacturer | CPM |
| Model | 7930 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-CPM-7930-0091 |
| Motor capacity in kW | 250 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Innerdiameter die | 762 mm |
| Die track | 100 mm |
| No. of rollers | 2 |