Pellet press Bühler DPHE

Sold
Pellet press Bühler DPHE
Specifications
| Manufacturer | Buhler-GmbH |
| Model | DPHE |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-BUH-DPHE-0093 |
| Motor capacity in kW | 132 kW |
| Capacity in ton/per hour | >15 |
| Innerdiameter die | 900 mm |
| Die track | 228 mm |
| No. of rollers | 2 |
| Suitable for biomass | No |
