Pellet press Buhler DPHE

Sold
Pellet press Buhler DPHE
Specifications
| Manufacturer | Buhler |
| Model | DPHE |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-BUH-DPHE-0100 |
| Motor capacity in kW | 132 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | >15 |
| Innerdiameter die | 900 mm |
| Die track | 228 mm |
| No. of rollers | 2 |
