Pellet press Andritz Paladin 600 DHR

Sold
Pellet press Andritz Paladin 600 DHR
Specifications
| Manufacturer | Andritz---Simon-Heesen |
| Model | Paladin 600 DHR |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-AND-P600DHR-0098 |
| Motor capacity in kW | 110 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | 5-10 |
| Innerdiameter die | 650 mm |
| Die track | 141 mm |
| No. of rollers | 2 |

