Pellet press Andritz Paladin 2000-250

Sold
Pellet press Andritz Paladin 2000-250
Specifications
| Manufacturer | Andritz---Simon-Heesen |
| Model | Paladin 2000-250 / 2R-MRA |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-AND-P2000.250-0120 |
| Motor capacity in kW | 264 kW |
| Capacity in ton/per hour | 15 |
| Innerdiameter die | 880 mm |
| Die track | 250 mm |
| No. of rollers | 2 |
| Suitable for biomass | No |



