Pellet Press Van Aarsen C900-275

Sold
Pellet Press Van Aarsen C900-275
Specifications
| Manufacturer | Van-Aarsen |
| Model | C900-275 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-AAR-C900.275-0102 |
| Motor capacity in kW | 400 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | >15 |
| Innerdiameter die | 900 mm |
| Die track | 275 mm |
| No. of rollers | 2 |





