Pellet Press Buhler DPEE

Pellet Press Buhler DPEE
Contact us for price
or
Call +31 (0) 737 600 600
Specifications
| Manufacturer | Buhler |
| Model | DPEE 900/260 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-BUH-DPEE-0131 |
| Motor capacity in kW | 320 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | 10-15, >15 |
| Innerdiameter die | 900 mm |
| Die track | 260 mm |
| No. of rollers | 2 |



