Pellet press Buhler DMFJ

Pellet press Buhler DMFJ
Contact us for price
or
Call +31 (0) 737 600 600
Specifications
| Manufacturer | Buhler |
| Model | DMFJ |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-BUH-DMFJ-0028 |
| Motor capacity in kW | 55 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | 5Biomass: 1 |
| Innerdiameter die | 420 mm |
| Die track | 110 mm |
| No. of rollers | 2 |

