Pellet Press Salmatec Maxima 580

Pellet Press Salmatec Maxima 580
Contact us for price
or
Call +31 (0) 737 600 600
Specifications
| Manufacturer | Salmatec |
| Model | Maxima 580 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-SAL-M580-0137 |
| Motor capacity in kW | 110 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | 5-10 |
| Innerdiameter die | 580 mm |
| Die track | 150 mm |
| No. of rollers | 3 |



