Pellet Press Andritz Paladin 600B

Pellet Press Andritz Paladin 600B
Contact us for price
or
Call +31 (0) 737 600 600
Specifications
| Manufacturer | Andritz-Simon Heesen |
| Model | Paladin 600B |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-AND-P600B-0128 |
| Motor capacity in kW | 110 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | <5 |
| Innerdiameter die | 550 mm |
| Die track | 130 mm |
| No. of rollers | 2 |



