Pellet press Andritz Paladin 1200

Pellet press Andritz Paladin 1200
Contact us for price
or
Call +31 (0) 737 600 600
Specifications
| Manufacturer | Andritz-Simon Heesen |
| Model | Paladin 1200 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-AND-P1200-0097 |
| Motor capacity in kW | 180 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | 5-10Biomass: 1 |
| Innerdiameter die | 650 mm |
| Die track | 141 mm |
| No. of rollers | 3 |


