Pellet press CPM 7726-7

Pellet press CPM 7726-7
Contact us for price
or
Call +31 (0) 737 600 600
Specifications
| Manufacturer | CPM |
| Model | 7726-7 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-CPM-7726-0089 |
| Motor capacity in kW | 160 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | 5-15 |
| Innerdiameter die | 672 mm |
| Die track | 180 mm |
| No. of rollers | 2 |




