Dosing screw Wynveen DS270

Dosing screw Wynveen DS270
Contact us for price
or
Call +31 (0) 737 600 600
Specifications
| Manufacturer | Wijnveen |
| Model | DS270 |
| Condition | Used |
| Stock Number | DOS-WYN-DS270-0004 |
| Motor capacity in kw | 2,2 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | yes |
| Rpm | 1425 |
| Dimensions internal | 270x2530 mm |
| Dimensions external | 700x3420 mm |




