Pellet Press Buhler DPAA

Pellet Press Buhler DPAA
Contact us for price
or
Call +31 (0) 737 600 600
Specifications
| Manufacturer | Buhler |
| Model | DPAA |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-BUH-DPAA-0134 |
| Motor capacity in kw | 185 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | 5-15 |
| Innerdiameter die | 660 mm |
| Die track | 178 mm |
| No. of rollers | 2 |



