Pellet press Salmatec Maxima 700-225

Pellet press Salmatec Maxima 700-225
Contact us for price
or
Call +31 (0) 737 600 600
Specifications
| Manufacturer | Salmatec |
| Model | Maxima 700-225 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-SAL-700-0136 |
| Motor capacity in kW | 110 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | 10-15 |
| Innerdiameter die | 700 mm |
| Die track | 225 mm |
| No. of rollers | 3 |



