Pellet press Salmatec Maxima 840-240-3R

Pellet press Salmatec Maxima 840-240-3R
Contact us for price
or
Call +31 (0) 737 600 600
Specifications
| Manufacturer | Salmatec |
| Model | Maxima 840-240-3R |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-SAL-M840-0126 |
| Motor capacity in kW | 264 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | yes |
| Capacity in ton/per hour | >10Biomass: 3 |
| Innerdiameter die | 840 mm |
| Die track | 240 mm |
| No. of rollers | 3 |


