Pellet Press Andritz - Heesen V3-75

Pellet Press Andritz - Heesen V3-75
Contact us for price
or
Call +31 (0) 737 600 600
Specifications
| Manufacturer | Andritz-Simon Heesen |
| Model | V3-75 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-AND-V3.75-0110 |
| Motor capacity in kW | 37 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | yes |
| Capacity in ton/per hour | <5Biomass: 1 |
| Innerdiameter die | 350 mm |
| Die track | 80 mm |
| No. of rollers | 3 |




