Pellet press Munch 420

Sold
Pellet press Munch 420
Specifications
| Manufacturer | Munch |
| Model | 420-138 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-MUN-420.138-0022 |
| Motor capacity in kW | 110 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | 5-10Biomass: 3 |
| Innerdiameter die | 420 mm |
| Die track | 138 mm |
| No. of rollers | 2 |

