Pellet press Münch 420

Sold
Pellet press Münch 420
Specifications
| Manufacturer | Münch-GmbH |
| Model | 420.108 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-MUN-420.108-0011 |
| Motor capacity in kW | 90 kW |
| Capacity in ton/per hour | <5Biomass: 1 |
| Innerdiameter die | 420 mm |
| Die track | 108 mm |
| No. of rollers | 2 |
| Suitable for biomass | Yes |


