Pellet press CPM 7930-8

Sold
Pellet press CPM 7930-8
Specifications
| Manufacturer | CPM |
| Model | 7930 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-CPM-7930.8-0040 |
| Motor capacity in kW | 160 kW |
| Capacity in ton/per hour | 10-15Biomass: 3 |
| Innerdiameter die | 762 mm |
| Die track | 200 mm |
| No. of rollers | 2 |
| Suitable for biomass | Yes |


