Pellet press Münch 520

Sold
Pellet press Münch 520
Specifications
| Manufacturer | Münch-GmbH |
| Model | 520-178 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-MUN-520.178-0030 |
| Motor capacity in kW | 160 kW |
| Capacity in ton/per hour | 5-10 |
| Innerdiameter die | 520 mm |
| Die track | 178 mm |
| No. of rollers | 2 |
| Suitable for biomass | No |
