Sold
Pellet press Andritz - Simon Heesen V3-75
Specifications
| Manufacturer | Andritz---Simon-Heesen |
| Model | V3-75 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-AND-V3.75-0050 |
| Motor capacity in kW | 55 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | 5Biomass: 1 |
| Innerdiameter die | 350 mm |
| Die track | 80 mm |
| No. of rollers | 3 |
