Pellet press Paladin 600B

Sold
Pellet press Paladin 600B
Specifications
| Manufacturer | Andritz---Simon-Heesen |
| Model | Paladin 600B |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-AND-P600B-0036 |
| Motor capacity in kW | 110 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | 5-10 |
| Innerdiameter die | 550 mm |
| Die track | 135 mm |
| No. of rollers | 3 |




