Pellet press CPM 7800

Sold
Pellet press CPM 7800
Specifications
| Manufacturer | CPM |
| Model | 7800 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-CPM-7800-0037 |
| Motor capacity in kW | 200 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | 10-15 |
| Innerdiameter die | 762 mm |
| Die track | 160 mm |
| No. of rollers | 2 |





