Pellet press Bühler DPAS

Sold
Pellet press Bühler DPAS
Specifications
| Manufacturer | Buhler-GmbH |
| Model | DPAS |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-BUH-DPAS-0044 |
| Motor capacity in kW | 220 kW |
| Capacity in ton/per hour | 10-15 |
| Innerdiameter die | 660 mm |
| Die track | 230 mm |
| No. of rollers | 2 |
| Suitable for biomass | No |


