Pellet press CPM 3000

Sold
Pellet press CPM 3000
Specifications
| Manufacturer | CPM |
| Model | 3000 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-CPM-3000-0012 |
| Motor capacity in kW | 132 kW |
| Capacity in ton/per hour | 5-10 |
| Innerdiameter die | 508 mm |
| Die track | 156 mm |
| No. of rollers | 2 |
| Suitable for biomass | No |






