Sold
Pellet press Lamecanica 630-200
Specifications
| Manufacturer | La-Meccanica |
| Model | 630-200 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-LAM-630.200-0032 |
| Motor capacity in kW | 160 kW |
| Capacity in ton/per hour | 10-15 |
| Innerdiameter die | 630 mm |
| Die track | 200 mm |
| No. of rollers | 2 |
| Suitable for biomass | No |
