Pellet press CPM 7000

Sold
Pellet press CPM 7000
Specifications
| Manufacturer | CPM |
| Model | 7000 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-CPM-7000-0034 |
| Motor capacity in kW | 160 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | 10-15Biomass: 3 |
| Innerdiameter die | 572 mm |
| Die track | 180 mm |
| No. of rollers | 2 |





