Pellet press Salmatec Maxima 700-175

Sold
Pellet press Salmatec Maxima 700-175
Specifications
| Manufacturer | Salmatec |
| Model | Maxima 700-175 2K Hydraulic |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-SAL-700.175 2K hydr-0003 |
| Motor capacity in kW | 180 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | 5-10Biomass: 5 |
| Innerdiameter die | 700 mm |
| Die track | 175 mm |
| No. of rollers | 2 |






