Pellet press Andritz Paladin 1200B

Sold
Pellet press Andritz Paladin 1200B
Specifications
| Manufacturer | Andritz---Simon-Heesen |
| Model | Paladin 1200B |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-AND-PAL.1200-0021 |
| Motor capacity in kW | 180 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | 10 |
| Innerdiameter die | 650 mm |
| Die track | 175 mm |
| No. of rollers | 3 |





