Pellet press Salmatec Maxima 840-240

Sold
Pellet press Salmatec Maxima 840-240
Specifications
| Manufacturer | Salmatec |
| Model | Maxima 840-240 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-SAL-M840-0081 |
| Motor capacity in kW | 132 kW |
| Capacity in ton/per hour | >15 |
| Innerdiameter die | 840 mm |
| Die track | 240 mm |
| No. of rollers | 3 |
| Suitable for biomass | No |








