Pellet press Andritz Paladin 2400-250

Sold
Pellet press Andritz Paladin 2400-250
Specifications
| Manufacturer | Andritz---Simon-Heesen |
| Model | Paladin 2400-250/2R |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-AND-P2400-0085 |
| Motor capacity in kW | 320 kW |
| Capacity in ton/per hour | >15Biomass: 3 |
| Innerdiameter die | 880 mm |
| Die track | 250 mm |
| No. of rollers | 2 |
| Suitable for biomass | Yes |


