Sold
Pellet press Salmatec Maxima 700-225 2R
Specifications
| Manufacturer | Salmatec |
| Model | Maxima 700-225 2R |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-SAL-M700-0104 |
| Motor capacity in kW | 180 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | 10-15Biomass: 3 |
| Innerdiameter die | 700 mm |
| Die track | 225 mm |
| No. of rollers | 2 |
