Pellet press Andritz-Simon Heesen V3-150

Sold
Pellet press Andritz-Simon Heesen V3-150
Specifications
| Manufacturer | Andritz---Simon-Heesen |
| Model | V3-150 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-AND-V3.150-0019 |
| Motor capacity in kW | 110 kW |
| Capacity in ton/per hour | <5Biomass: 1 |
| Innerdiameter die | 450 mm |
| Die track | 110 mm |
| No. of rollers | 3 |
| Suitable for biomass | Yes |




