Pellet press Munch 520

Sold
Pellet press Munch 520
Specifications
| Manufacturer | Munch |
| Model | 520-138 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-MUN-520.138-0031 |
| Motor capacity in kW | 132 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | 5-10 |
| Innerdiameter die | 520 mm |
| Die track | 138 mm |
| No. of rollers | 2 |
