Pellet press Salmatec Maxima 580

Sold
Pellet press Salmatec Maxima 580
Specifications
| Manufacturer | Salmatec |
| Model | Maxima 580 |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-SAL-M580-0105 |
| Motor capacity in kW | 110 kW |
| Capacity in ton/per hour | 0-10 |
| Innerdiameter die | 580 mm |
| Die track | 130 mm |
| No. of rollers | 2 |
| Suitable for biomass | Yes |

