Pellet press Andritz Paladin 2000-250 HRV

Sold
Pellet press Andritz Paladin 2000-250 HRV
Specifications
| Manufacturer | Andritz---Simon-Heesen |
| Model | Paladin 2000-250 HRV - 2R |
| Condition | Used |
| Stock Number | PRE-AND-P2000-0065 |
| Motor capacity in kW | 320 kW |
| Suitable for Biomass & Recycling | No |
| Capacity in ton/per hour | 10-15Biomass: 3 |
| Innerdiameter die | 880 mm |
| Die track | 250 mm |
| No. of rollers | 2 |







